Helyi hírek
Helyi hírek : XV. Karcsa Kupa Teremlabdarúgó Torna

XV. Karcsa Kupa Teremlabdarúgó Torna

Vajda Sándor  2007.02.09. 12:26

Február 3-án rendezték községünkben a XV. Karcsa Kupa Teremlabdarúgó Tornát, melyen csapatunk is részt vett. A tavalyi második hely után bizakodva vártuk az idei megmérettetést, de végül a harmadik helyen végeztünk. A csapat tagjai voltak: Balla Sándor, Bányácsli Ádám, Bányácski Tivadar, Demjén József, Dókus Zsolt, Kajati István, Kopcsai János, Szabó Sándor, Sárosi Tibor, Seres Tibor, Tóth János valamint e sorok írója.

A jelentkezési határidőig nyolc csapat adta le a nevezését, melyet a szervezők két csoportba sorsoltak. Az „A” csoportba került a Szabadka Vállalkozás, a Lakatosok, a Becsked és a Szőlőhomok csapata, míg a „B” jelű kvartettbe, a Tó-söröző, a MIÉP, a Katalánok valamint a Gyalázók csapata. Az előzetes kiírás értelmében a csoportokban körmérkőzést játszottak a csapatok, mely után az első két helyezett jutott tovább, ahol az „A” csoport első helyezettje, a „B” csoport második, míg a „B”csoport első az „A” csoport másodikkal játszott a döntőbe jutásért. Mi a „B” csoportban kezdtük meg a küzdelmeket, és mindjárt a csoport egyik legerősebb tagjával, a Tó-söröző csapatával játszottunk. Jól kezdődött számunkra a mérkőzés, az első félidő után három nullára vezettünk, de a második félidőben képtelenek voltunk a kapuba találni, így ellenfelünk kiegyenlített és 3-3 lett a meccs vége. A következő mérkőzés a csoport leggyengébb csapata ellen játszottuk, és sajnos becsúsztak apró és bosszantó hibák, melynek következtében végül 5-5 lett a végeredmény. A harmadik mérkőzésünknek nagy volt a tétje, amennyiben nem győzünk, elbúcsúzunk a további küzdelmektől. Ezen a mérkőzésen végre megtaláltuk az ideális felállást, és könnyed játékkal viszonylag simán 5-2-re győztünk. Így csoportunk második helyén végeztünk a Tó-söröző mögött és továbbjutottunk. Az „A” csoportból, a Szabadka Vállalkozás és a Lakatosok csapata jutott tovább. Az elődöntőben megismétlődött a tavalyi döntő és a Szabadka Vállalkozás csapatával vívtunk egy nagyon izgalmas mérkőzést, melyen sajnos csak büntetőrúgásból tudtunk betalálni, és ez egy győzelemhez kevés, így végül ellenfelünk nyerte az összecsapást 4-1-re. A másik elődöntőben a Tó-söröző 5-3-ra győzött a Lakatosok csapata ellen.

A harmadik helyért a másik elődöntő vesztesével csaptunk össze, nagyon rosszul indult számunkra a mérkőzés, mert ellenfelünk már 4-1-re is vezetett. Ebben az időszakban négy csatár volt fenn a pályán nálunk, és így a védekezésünk nem volt a legjobb. Ellenfelünk számottevő játék nélkül távoli lövésekből szerezte a góljait. Egy kettős csere után feljavult a védekezésünk és a támadók is ötletesen kezdte el játszani, minek következtében a félidőben már 7-4-re vezettünk. A második félidőben teljesen felőröltük az egész tornára mindössze két cserejátékossal érkező ellenfelünket, és végül 11-6-ra győztünk, megszerezve ezzel a harmadik helyet.

A döntőben a Tó-söröző és a Szabadka Vállalkozás csapata játszott egymás ellen, a mérkőzés hatalmas küzdelmet és drámai végkifejletet hozott mely végén a rendes játékidő döntetlenje után büntetőrúgásokkal a Tó-söröző vihette haza a kupát.

A torna színvonalára jellemző, hogy az idén is voltak „vendég” csapatok, a Lakatosok csapata pácini, míg a Szabadka Vállalkozás csapata javarészt karosi fiatalokból állt. Az érdeklődök sportszerű, és nagy küzdelmeket láthattak, súlyos sérülés szerencsére nem történt a tornán, és a bírónak sem kellett gyakran a kiállítás eszközével megfékezni az indulatokat.

Döntő: Tó-söröző - Szabadka Vállalkozás 4-4 büntetőkkel 2-0

A torna gólkirálya: Lakatos István (Lakatosok), a legjobb mezőnyjátékos: Szabadka Antal (Tó-söröző), míg a legjobb kapus: Molnár Imre (Szabadka Vállalkozás) lett.

A főszervező Balogh János, segítője Molnár István volt. A díjakat és a különdíjakat átadta Dakos János polgármester, Gál Károly alpolgármester, valamint Kulcsár Nándor Karos polgármestere.

Az eseményről készültek képek, melyek megtekinthetőek a képtárban.